بهترین سایت تحلیل ارز دیجیتال خارجی در سال 2021

ارز دیجیتال یکی از بزرگ ترین تحولات قرن اخیر را رقم زده است و باعث شده اقتصاد برخی از کمپانی ها نیز مبتنی بر ارز های دیجیتالی باشد و همچنین بسیاری از کشور ها سرمایه گذاری های کلانی بر روز انواع ارزهای دیجیتالی داشته اند. ارزهای دیجیتالی امروزه در برخی از شرکت ها جایگزین اسکناس شده اند و این شرکت ها محصولات خود را در راستای ارز های دیجیتالی وارد بازار می کنند. امروزه برای تحلیل ارز های دیجیتال، تحلیلگران زیادی وجود دارند تا مخاطبان خود را از شرایط این ارز ها آگاه سازند.

تحلیل ارز دیجیتال به چه صورت است

تحلیل ارز دیجیتال به چه صورت است

امروزه با گسترش ارز های دیجیتال و فراگیر شدن آن ها تحلیلگران بسیار آگاهی وجود دارند تا شرایط بازار آن را بررسی و با توجه به جمع بندی های به دست آمده بتوانند راهنماهای خوبی برای دیگر مردم باشند. همچنین بسیاری از شرکت ها و کمپانی ها که بر روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند نیز دارای چند تحلیل گر مجرب هستند تا گزارش لحظه به لحظه بازار ارز دیجیتال را به شرکت مربوطه بدهند. در همین راستا شرکت های خصوصی نیز ایجاد شده که کار آن ها فقط تحلیل ارز های دیجیتال می باشد.

تحلیل 10 ارز دیجیتال برتر در جهان

تحلیل 10 ارز دیجیتال برتر در جهان

با توجه به گسترش و فراگیری ارز های دیجتال، انواع مختلفی از این ارز ها امروزه در بازار جهانی رشد بسزایی داشته اند و بسیار معروف شدند. در ابتدا فقط بیت کوین شناخته شده بود و کم کم دیگر ارز ها وارد این عرصه شدند و با سرمایه گذاری هایی که بر روی آن ها شد باعث به وجود آمدن ارز های معروف دیگر شد که از معروف ترین این ارز های در حال استخراج می توان به: بیت کوین، دوج کوین، ریپل، ترون، وینک، اتریوم، کاردانو، استلار، بیک و btt  اشاره کرد که شرایط هر کدام از آن ها را در قسمت بعد توضیح خواهیم داد.

بیت کوین

بیت کوین اولین و معروف ترین ارز دیجیتال می باشد که حدود 11 سال است که در زمینه ارز های دیجیتال فعالیت دارد و در سرتاسر جهان استخراج شده و همچنین مورد استفاده قرار گرفته است. بیت کوین مشهورترین و پر استفاده ترین ارز دیجیتال دنیا می باشد و بسیاری از کمپانی های بزرگ بر روی بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند. همچنین تحلیلگران مجرب زیادی در سرتاسر دنیا وجود دارند و لحظه به لحظه قیمت بیت کوین و سود و زیان روزانه آن را تحلیل می کنند.  قیمت بیت کوین با توجه به اخرین تحلیل های به دست آمده بین 48 تا 51 هزار دلار آمریکا متغیر است.

دوج کوین

امروزه نام دوج کوین را زیاد می شنوید. دوج کوین یکی دیگر از ارز های دیجیتال است که پس از موفقیت اتریوم و بیت کوین در این عرصه پا به رقابت با آن ها گذاشت و امروزه با 77 میلیارد دلار ارزش چهارمین ارز دیجیتالی محبوب در دنیا به شمار می رود. دوج کوین دارای تحلیل گراهای تخصصی زیادی در سرتاسر دنیا می باشد و این تحلیل گران توانسته اند با تحلیل دقیق در سود و زیان و سرمایه گذاری بر روی این ارز افراد زیادی را به سوی دوج کوین فرا بخوانند.

ریپل

ریپل یکی از ارزان ترین ارز های دیجیتال در دنیا می باشد که به گفته توسعه دهندگان و تحلیل گران این پلتفرم، ریپل ساخته شده تا جایگزینی برای اسکناس ها وکارت های اعتباری باشد. ریپل با توجه به توسعه چشم گیری که داشته است و هدفی که دارد مورد توجه بسیاری از نهاد های اقتصادی در سرتاسر دنیا شده است و برخی از شرکت ها نیزریپل را جایگزین اسکناس کرده اند. با توجه به گفته تحلیل گران این ارز دیجیتال تا مدتی دیگر به یکی از بزرگ ترین ارز های دیجیتال تبدیل خواهد شد. یکی دیگر از هدف های ریپل ارائه خدمات به بانک ها در سرتاسر دنیا می باشد.

ترون

ترون یکی از ارز های تازه کار در عرصه ارز های دیجیتال می باشد که در سال 2017 تاسیس شد. این ارز دیجیتال ابتدا بر روی بلاکچین اتریوم بارگزاری شد و سپس در سال 2018 با داشتن یک سرور اختصاصی بر روی شبکه خصوصی بلاکچین ترون بارگزاری و معرفی شد. تحلیل گران شبکه ترون توانستند با تحلیل دقیق کاری که بیت کوین در 10 سال انجام داد را در 1 سال انجام دهند. آن ها در آگوست 2019 توانستند بیش از 70 میلیون دلار سرمایه اولیه کسب کنند. در این موفیقت تحلیل گران تخصصی ترون نقش بسزایی داشتند. ترون امروزه فقط با ماینر ASIC استخراج می شود.

وینک

وینک یکی از معروف ترین ارز های دیجیتال بوده که با نماد WIN شناخته می شود. ارزش وینک بیش از 317 میلیون دلار آمریکا می باشد. هدف از ایجاد وینک ساخت برنامه های غیر متمرکز با کیفیت بوده که بتواند به عنوان یک پلتفرم پیشرفته در بازی های بلاک چین فعالیت کند. در واقع وینک یک پلتفرم بازی است و به کاربران امکان استفاده از چندین اکوسیستم بلاک چین را می دهد. این پلتفرم نیز تحلیل گران خاص و مجرب خود را دارند و با بسیاری از کمپانی های ساخت بازی و گیمینگ فعالیت می کنند.

اتریوم

اتریوم بدون شک جزو معروف ترین و محبوب ترین ارز های دیجیتال در دنیا می باشد. ایده ساخت اتریوم در سال 2013 توسط یکی از کارکنان مجله بیت کوین منتشر شد و توانسته امروزه به عنوان یکی از مهم ترین و با ارزش ترین ارز های دیجیتال دنیا فعالیت کند. هدف از ایجاد اتریوم جایگزینی برای بانک ها، شرکت ها و نهاد های دیگر می باشد که فقط خودمان در امور زندگیمان نقش داشته باشیم. بر طبق گفته های تحلیل گران این ارز در با استفاده از اتریوم دیگر نیازی به بانک ها و نهاد های غیره نخواهیم داشت و تمام امور بر عهده خودمان است. ارزش کل اتریوم امروزه بیش از 482 میلیارد دلار آمریکا می باشد.

کاردانو

کاردانو یک ارز دیجیتال ایتالیایی می باشد که در سال 2017 تاسیس شد. کاردانو بر خلاف بیت کوین و اتریوم توان عملیاتی بسیار بالایی دارد زیرا این پلتفرم به جای بهره گیری از اثبات کار از فرآیند اثبات سهام بهره می گیرد به همین دلیل عملیات تراکنشی بالاتری دارد. کاردانو یکی از محبوب ترین پلتفرم های هوشمند می باشد که با هدف رفع مشکلات صنعت کریپتوکارنسی ساخته شده است تا جایگزین برخی از محدودیت های بیت کوین و اتریوم شود. ارزش کل این ارز دیجیتال حدود 33 میلیارد دلار آمریکا می باشد.

استلار

استلار یکی از معروف ترین ارز های دیجیتال می باشد که در سال 2014 با ماهیتی تقریبا شبیه به ریپل ساخته شد. شبکه استلار یکی از امن ترین شبکه های ارز دیجیتال را دارد و همچنین کمترین کارمزد را در میان ده ها ارز دیجیتال دارد. این عرض دیجیتال معمولا برای شرکت های خصوصی و مردم عادی استفاده می شود و تقریبا هیچ شرکت دولتی یا ارگان های دولتی کشور ها بر روی این پلتفرم سرمایه گذاری نکرده اند.

بیگ

ارز دیجیتال بیگ با نام کامل بیگ وان توکن شناخته شده که به اختصار به آن FCAS نیز می گویند. بیگ در کشورهای آسیایی شرقی به خصوص ژاپن و تایلند بسیار محبوب می باشد و دولت این کشور ها سرمایه گذاری های زیادی بر روی این پلتفرم و ارز دیجیتال کرده اند. از مزایای این ارز دیجیتال می توان به:  پروتکول تجاری مبتنی بر وب، ابزار تجارت پیشرفته، امنیت بسیار بالا، تجارت پیشرفته اشاره کرد. با توجه به محبوبیت بیگ در کشورهای آسیای شرقی، بیشتر تحلیل گران این ارز دیجیتال در شرق آسیا وجود دارند.

btt

ارز دیجیتال بیت تورنت که به اختصار به آن BTT هم گفته می شود یکی از معروف ترین ارز های دیجیتال در دنیا می باشد. BTT بزرگ ترین پروتکل استراک گذاری فایل غیر متمرکز در جهان می باشد به طوری که ماهانه به طور میانگین بیش از 170 میلیون نفر از این پروتکل استفاده می کنند. با توجه به شبکه گسترده BTT، مورد توجه بسیاری از شرکت هایی که به صورت اینترنتی کار می کنند قرار گرفته است. ارزش کل این ارز دیجیتال بیش از 4.3 میلیارد دلار آمریکا می باشد.

نرم افزار تحلیل ارز دیجیتال

امروزه با فراگیری ارز های دیجیتال هر کدام از آن ها نرم افزار های مخصوص خود را برای اندروید، IOS، ویندوز و … معرفی کرده اند و خود این پلتفرم ها و ارز های دیجیتال به صورت اختصاصی بازار خود را تحلیل و به مخاطبان خود اعلام می کنند. هر کدام از این نرم افزار ها دارای یک کیف پول ارز دیجیتال می باشند که سود و درآمد کاربران در آن ها واریز می شود.

سایت تحلیل ارز دیجیتال

سایت تحلیل ارز دیجیتال

هر کدام از ارز های دیجیتال دارای یک سایت معتبر و شخصی می باشد که در این سایت ها فرآیند ارزش سهام خود را به صورت نمودار و … در اختیار تحلیل گران و کاربران خود قرار می دهند. همچنین سایت های بی شمار دیگری نیز وجود دارند که هر کدام از این ارز ها را تحلیل و در اختیار کاربران قرار می دهند. البته اگر شما نیز در این ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کرده اید بهتر است به خود سایت اصلی و مرتبط با ارز مد نظر خود مراجعه کنید زیرا اخبار و تحلیل هایی که در خود سایت اصلی این ارز ها وجود دارد معتبر تر و قابل اعتماد تر از سایت های فرعی می باشد.

کانال تحلیل ارز دیجیتال

با گسترش ارز های دیجیتالی افراد زیادی پا به تحلیل این ارز ها کرده اند و برخی ها نیز برای خود در شبکه های مجازی کانال یا پیج هایی از این قبیل ساخته اند و این ارز ها را تحلیل می کنند. استفاده از این کانال ها به نظر نمی رسد چندان معتبر باشد به همین دلیل ممکن است اشتباهات زیادی رخ دهد پس در نتیجه استفاده از سایت های تخصصی و همچنین نرم افزار های ارائه شده توسط خود این توسعه دهندگان ارز های دیجیتال بسیار بهتر و ریسک کمتری دارد زیرا شما نمی دانید فردی که در کانال یا فلان چنل مشغول تحلیل بازار ارز های دیجیتال است آیا آگاهی مناسبی دارد یا خیر و ممکن است با تحلیل های اشتباه باعث شود تا شما در این بازار با ضرر مواجه شوید.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال
Stock exchange market concept, businesswoman trader looking on laptop and tablet, smartphone with graphs analysis candle line in office room, diagrams on screen.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

تحلیل تکنیکال یکی از روش هایی است که تحلیل گران با استفاده از آن می توانند قیمت های این ارز ها را تحلیل کرده و بازار های مالی آن ها را بررسی کنند. در تحلیل تکنیکال معمولا از تاریخچه حجم و قیمت می توان وضعیت یک ارز دیجیتال را تحلیل و بررسی کرد و سپس در مورد آینده و شاخص های بعدی این ارز تصمیم گیری کرد. در این روش از نمودار ارز ها استفاده می شود و می توان فرآیند های قبلی این ارز در بازار را تحلیل و پیش بینی کرد. روش تکنیکال در بازار بورس نیز استفاده می شود زیرا در این روش شما با اعداد و نمودار ها سر و کار دارید. این روش یکی از دقیق ترین روش های تحلیل و بررسی بازار بورس و بازار ارز دیجیتال می باشد. با استفاده از این روش در بازار های تحت شرایط عادی که حجم معاملات و نقدینگی آن بالا است می توان پاسخ مناسب تری نسبت به دیگر روش های تحلیل به دست آورد. روش تکنیکال شباهت زیادی به هوا شناسی دارد، در این روش تحلیل گران می توانند اتفاقات آینده را پیش بینی کرده و خود را برای اتفاقات پیش رو آماده سازند اما این نظریه ها ممکن است با خطا هایی نیز مواجه شود به طوری که شاید قیمت ارز ها بر طبق پیش بینی های انجام شده حرکت نکند و بر خلاف پیش بینی های قبلی باشد. اگر بخواهیم به عنوان مثال شباهت روش تکنیکال با هوا شناسی را بیان کنیم شما فرض کنید که اخبار هوا شناسی فردا را ابری و با بارش باران پیش بینی کرده است و روش تکنیکال نیز پیش بینی کرده است که ارزش این ارز دیجیتال فردا انقدر افزایش پیدا می کند، اما بر خلاف پیش بینی ها نه هوا ابری و بارانی می شود و نه ارزش ارز بر طبق گفته ها افزایش پیدا کرده است.

تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال

تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال

تحلیل فاندامنتال یکی از روش های تحلیل و بررسی بازار های مالی و سرمایه گذاری اللخصوص بازار ارز دیجیتال و بازار بورس می باشد که تحلیل گران با استفاده از این روش شرایط کنونی و شرایط پیش رو را بررسی می کنند. نام دیگر تحلیل فاندامنتال تحلیل بنیادی نیز می باشد که در بازار های سنتی نیز نقش دارد. تحلیل فاندامنتال با روش تحلیلی تکنیکال بسیار متفاوت است، در روش فاندامنتال تحلیل گران با ارزیابی متغیر های موثر در این دارایی می توانند ارزش یک ارز یا یک سهم را در آینده پیش بینی کنند. به طور مثال شما فرض کنید زمانی که خبر پذیرش یک ارز دیجیتال مانند بیت کوین توسط شرکت آمازون منتشر می شود برخی از تحلیل گران این احتمال را می دهند که ارزش این ارز دیجیتال افزایش خواهد یافت، به این احتمالی که از سوی تحلیل گران داده می شود نسبت به افزایش ارزش بیت کوین در رابطه با پذیرش در آمازون روش فاندامنتال می گویند. یکی دیگر از مثال هایی که در این زمینه می توان عنوان کرد دلار و یا صنعت نفت می باشد. نفت یک صنعت جهانی است و هر از چند گاهی با افزایش و یا کاهش قیمت مواجه می شود. زمانی که یک رویداد و یا یک اتفاق بزرگ در جهان رخ می دهد تحلیل گران با استفاده از روش فاندامنتال می توانند احتمال بالا و یا پایین رفتن قیمت هر بشکه نفت را اعلام کنند.

عوامل زیادی در تحلیل فاندامنتال در عرصه ارز های دیجیتال موثر هستند که یکی از مهم ترین آن ها هدف از سرمایه گذاری است. هدف از سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال به سه دسته: بلند مدت، کوتاه مدت و میان مدت تقسیم می شود که تحلیل فاندامنتال در هر کدام از این دسته ها نقشی جدا گانه و متفاوت دارد. در سرمایه گذاری ارز های دیجیتال اگر هدف شما کوتاه مدت است فقط روش تکنیکال می تواند شما را به سود دهی برساند اما اگر هدف شما از سرمایه گذاری میان مدت و اللخصوص بلند مدت است تحلیل فاندامنتال موثر تر و سود دهی بیشتری را برای شما به ارمغان می آورد.

تحلیل نمودار ارز دیجیتال

تحلیل نمودار ارز دیجیتال برای تحلیل های تکنیکال استفاده می شود. این نمودار ها روند افزایش و کاهش قیمت ارز های دیجیتال را در یک بازه زمانی مشخص شده به طور دقیق بیان می کنند. این نمودار ها به طور دقیق درصد رشد و یا کاهش ارزش یک ارز را در فلان تاریخ به صورت دقیق می توانند نشان دهند که یکی از موثر ترین روش های تحلیل بازار است.

تحلیل روزانه ارز دیجیتال

تحلیل روزانه ارز دیجیتال

ارز های دیجیتال به دلیل اهمیت زیادی که در بازار های جهانی دارند معمولا فرآیند درصد رشد و یا کاهش ارزش آن ها به صورت روزانه مورد تحلیل و بررسی قرار  می گیرد حتی سایت های زیادی وجود دارند که گزارش لحظه به لحظه این ارز ها را به صورت آنلاین منتشر و کاربران را آگاه می سازند. تحلیل های روزانه بازار نقش موثری در خرید و فروش این ارز ها به خصوص برای کسانی که سرمایه گذاری کوتاه مدت کرده اند دارد. کسانی که سرمایه گذاری کوتاه مدت بر روی ارز ها دیجیتال کرده اند با تحلیل های روزانه این ارز ها می توانند با توجه به شرایط خود تصمیم بهتری بگیرند. این ارز ها به صورت هفتگی و ماهانه نیز تحلیل می شوند که دقیق ترین و مهم ترین آن ها همین تحلیل روزانه است که فرآیند رشد و یا سقوط ارزش یک ارز را در بازه زمانی 24 ساعته گذشته نشان می دهد.

سوالات متداول

تحلیل ارز دیجیتال چگونه انجام می شود؟

تحلیل و بررسی ارز های دیجیتالی معمولا به دو روش تکنیکال و فاندامنتال انجام می شوند که این روش ها تفاوت زیادی با یک دیگر دارند. در روش تکنیکال معمولا تحلیل گران با بررسی رشد و سقوط ارز ها در یک بازی زمانی مشخص می توانند احتمالات آینده را تحلیل و بررسی کنند که این روش بیشتر برای سرمایه گذاری های کوتاه مدت بر روی ارز های دیجیتال انجام می شوند. در روش فاندامنتال تحلیل گران با بررسی موضوعات و اتفاقاتی که بر روی قیمت ارزش ارز ها نقش دارند می توانند شرایط آینده را تحلیل و پیش بینی کنند که این روش اغلب برای سرمایه گذاری بلند مدت و میان مدت به کار گرفته می شود.

روش تحلیل تکنیکال موثر تر است یا تحلیل فاندامنتال؟

هر کدام از این تحلیل ها نقش خاص و موثر خود را در زمینه ارز های دیجیتال دارند. تحلیل تکنیکال بر روی سرمایه گذاری های کوتاه مدت نقش موثر تری نسبت به فاندامنتال دارد و در آن طرف نیز تحلیل فاندامنتال نقش بسیار موثر تری در سرمایه گذاری های کوتاه مدت و بلند مدت دارد و این بستگی به نوع سرمایه گذاری شما در بازار ارز های دیجیتال دارد و با توجه به نوع سرمایه گذاری خود می توانید از یکی از این دو تحلیل مهم استفاده کنید.

بهترین سایت های تحلیل ارز دیجیتال چه سایت هایی هستند؟

امروزه سایت های زیادی در زمینه تحلیل ارز های دیجیتال فعالیت می کنند و علاوه بر آن ها پیج های اینستاگرامی و کانال های تلگرامی زیادی در این زمینه وجود دارد اما معتبر ترین و بهترین سایت های تحلیل ارز های دیجیتال سایت های اصلی و یا مربوط به خود توسعه دهندگان این ارز ها هستند که با یک تیم بسیار کار بلد در زمینه تحلیل فعالیت می کنند. همچنین می توانید از نرم افزار های مربوط به ارز های دیجیتال نیز برای تحلیل و بررسی ارز مربوطه استفاده کنید.

بهترین تحلیل گر ارز دیجیتال کیست؟

بدون شک زمانی که حرف از بهترین تحلیل گر ارز دیجیتال پیش می آید نام nick core می درخشد. نیک کر بهترین تحلیل گر ارز های دیجیتال در دنیا می باشد که به سبب تحلیل های دقیق و درستی که دارد با بسیاری از صرافی های ارز های دیجیتالی در سرتاسر جهان مشغول به کار می باشد و همچنین به صورت شخصی در پنل یوتیوب خود به صورت لایو و یا یک ویدیو شرایط این ارز ها را تحلیل و بررسی می کند که در یوتیوب و اینستاگرام مخاطبان بسیار زیادی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید