معرفی استادیوم الدترافورد به همراه لیست امکانات آن

استادیوم الدترافورد یکی دیگر از بزرگترین استادیوم های فوتبال جهان است که در این روزهای تب و تاب فوتبالی بد نیست که کمی راجع به آن توضیح داده و بحث کنیم. ورزشگاه الدترافورد از همان ابتدای تاسیس خانه تیم پر ستاره منچستریونایتد بوده و بازی های این تیم محبوب در آن انجام می شود.

معرفی استادیوم الدترافورد

معرفی استادیوم الدترافورد

ورزشگاه الدترافورد از استادیوم های لیگ جزیره در سال ۱۹۰۹ پروژه ساختش در دست دولت انگلستان قرار گرفت و از همان ابتدا در اختیار باشگاه منچستریونایتد بوده است. این باشگاه بازی های لیگ انگلستان، جام حذفی این کشور و رقابت های حساس و پر هیجان اروپا و جهانی را در این ورزشگاه برگزار می کند. زمین ورزشگاه الدترافورد از نوع چمن و متعلق به بازی فوتبال می باشد. منچستریونایتد بازی های خود را در این زمین انجام می دهد و میزبان رقیبانش می باشد. آرچیبالد لیچ طراح و معمار معروف اسکاتلندی در سال ۱۸۰۹ میلادی مهندسی این ورزشگاه را به عهده گرفت و ورزشگاه فوق العاده ای را به باشگاه پر طرفدار منچستریونایتد تحویل داد.

ورزشگاه الدترافورد ویکی پدیا را که سرچ کنید با اطلاعات کامل این ورزشگاه زیبا برخورد خواهید کرد و عکس های آن را نیز می توانید، مشاهده کنید. این باشگاه قسمت های زیبا و با امکانات زیادی دارد و همچنین سال ها است که شاهد بازی های مهم و حساسی در آن بوده ایم. تماشاچیان، بازیکنان منچستریونایتد را می پرستند و برای آن ها باشگاهی در خور و مناسب می خواهند. همچنین علاقه دارند که در زمان دیدن بازی های تیم مورد علاقه شان، جایگاهی با زاویه دید عالی و مکانی راحت برای نشستن داشته باشند.

بررسی استادیوم امارات یا همان ورزشگاه خانگی آرسنال را در اختیار شما قرار داده ایم.

ظرفیت ورزشگاه الدترافورد چقدر است؟

انگلستان برای برگزاری هر چه بهتر رقابت های فوتبالی اش نیاز به استادیوم های بزرگ و با صندلی های زیاد برای تماشاچیان دارد. بنابراین برای تیم های پر قدرت و مدعی خود بهترین ورزشگاه ها و زمین های تمرین مجهزی فراهم می آورد. استادیوم الدترافورد ظرفیتی برابر با ۷۴۱۴۰ نفر دارد و تماشاچیان زیادی در هر رقابت برای تماشای بازی تیم مورد علاقشان به این ورزشگاه می آیند.

بسیاری از ورزشگاه ها بعد از تاسیس و مورد استفاده قرار گرفتن، بعد از چند سال مجدد بازسازی و تعمیر و تجهیز می شوند. در هنگام بازسازی امکان افزایش ظرفیت ورزشگاه وجود دارد و در طی این چند سال استفاده از ورزشگاه الدترافورد توسط باشگاه پر ستاره منچستریونایتد بازسازی هایی صورت گرفته است و ظرفیت باشگاه بعد از هر بازسازی افزایش یافته است.

استادیوم الدترافورد کجا قرار دارد؟

انگلستان مهد فوتبال جهان است و تیم های مطرح و قدرتمندی در این کشور می باشند که بازیکنان قدرتمندی نیز در این تیم ها حضور دارند. ورزشگاه بزرگ و مجهز آنفیلد در کشور انگلستان قرار دارد. برای پیدا کردن دقیق تر آدرس آن می توان از گوگل و سایت باشگاه نیز استفاده کرد. خیابان سر مت بازبی خیابانی پر از خاطرات فوتبالی و قهرمانی است.

ورزشگاه الدترافورد در شهر منچستر و در منطقه الدترافورد قرار دارد که این باشگاه نامش را از همین منطقه نیز گرفته است. در منطقه الدترافورد خیابانی زیبا به نام سر مت بازبی وجود دارد که در انتهای آن ورزشگاه الدترافورد ساخته شده است. تماشاچیان برای حضور در این ورزشگاه باید وارد شهر منچستر شده و در منطقه ذکر شده، ضمن لذت از تماشای این شهر و خیابان زیبا در انتهای آن وارد استادیوم الدترافورد شوند.

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی کدام تیم است؟

از همان ابتدای ساخت استادیوم منچستر این ورزشگاه زیبا در اختیار تیم محبوب و قهرمان منچستریونایتد قرار گرفت. بازیکنان منچستر قبل از شروع رقابت ها و به موازات آن نیز در تمرین های پیشرفته و حرفه ای شرکت می کنند و برای قرار گرفتن در مقابل حریفان به طور کامل آماده می شوند. این بازیکنان از زمین تمرین ورزشگاه الدترافورد برای این منظور بهره می برند. همچنین برای تست بازیکنان جدید و بستن ترکیب نهایی نیز این استادیوم مورد استفاده قرار می گیرد. در نهایت هنگام انجام رقابت های فوتبالی باشگاه ها در ورزشگاهی درخور و مناسب وارد میدان می شوند. ورزشگاه الدترافورد جایگاهی برای میزبانی بازی های خانگی تیم منچستریونایتد می باشد و این تیم برای حضور در رقابت هایی همچون لیگ انگلستان، جام حذفی این کشور، لیگ اروپا، جام حذفی اروپا و سایر رقابت های مهم جهانی از ورزشگاه الدترافورد استفاده می کند. تیم ملی انگلستان نیز برای برگزاری برخی از بازی های اروپایی و جهانی نیز وارد این ورزشگاه شده و میزبان تیم ملی کشور حریف می شود.

سال ساخت استادیوم الدترافورد

استادیوم الدترافورد در چه سالی ساخته شد؟

منچستریونایتد تیمی قدرتمند و همواره مدعی بوده است. این باشگاه بزرگ برای برگزاری هر چه بهتر بازی ها و حضور موثر در رقابت های سطح بالای جهان نیاز به ورزشگاهی مجهز و اختصاصی دارد. سال ها پیش این باشگاه از ورزشگاهی کوچک و با امکانات کم برای میزبانی استفاده می کرد. اما در سال ۱۹۰۹ ورزشگاهی در خیابان و منطقه الدترافورد شهر منچستر کشور انگلستان ساخته شد و نام همان منطقه یعنی الدترافورد روی آن گذاشته شد. بعد از آن نیز بازسازی هایی صورت گرفت و امکانات مجهزتر و جدیدتری در آن جا استفاده شد.

عکس های استادیوم الدترافورد را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس الدترافورد و فیلم های مربوط به این باشگاه را می توان در سایتی راه اندازی شده توسط مدیران ورزشگاه الدترافورد، پیدا کرد. کافی است وارد سایت باشگاه الدترافورد شده و نام آن را وارد کنید. در قسمت عکس ها و فیلم ها، می توانید اطلاعات زیادی از قسمت های مختلف آن به دست آورید. پیج های اینستاگرام و کانال های یوتیوب نیز در این زمینه کمک بسیار زیادی به شما می کند. پیج طرفداران باشگاه منچستریونایتد و فوتبال انگلستان نیز تصاویری از این باشگاه در اختیار علاقه مندان قرار داده است.

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

سقف بی ستون فوق العاده ترین نوع معماری در جهان است که قسمت شمالی ورزشگاه الدترافورد از بزرگ ترین سقف بی ستون در اروپا برخوردار می باشد و آن را به یکی از فوق العاده ترین ورزشگاه ها تبدیل کرده است. استادیوم الدترافورد دارای قسمت ها و مکان های زیبا و مهمی دارد که می توان به رستوران رد کافی با غذاهای خوشمزه و معروفش اشاره کرد. موزه یونایتد با وسایل ارزشمند و قدیمی و جدیدش مانند مدال ها و جام های منچستریونایتد در اختیار علاقه مندان به تاریخ فوتبال و تیم منچستریونایتد قرار دارد و آن ها می توانند لحظات به یادماندنی را در آن جا سپری کنند. قسمت اداری و اتاق ویژه جام ها از دیگر قسمت های مهم می باشد که در دسترس کارکنان اداری بوده و افراد عادی اجازه ورود به آن جا را ندارند. فروشگاه بزرگ و پر امکانات و همچنین مجسمه های زیبا در قسمت دیگر استادیوم الدترافورد قرار دارد و برای خرید تماشاچیان و رفع گرسنگی و خرید ناهار بسیار مناسب است.

مالک این ورزشگاه

مالک این ورزشگاه کیست؟

زمانی که منچستریونایتد در ورزشگاهی کوچک و کم امکانات تمرین و بازی های خود را در آن جا میزبانی می کرد، انگلستان شروع به ساخت ورزشگاه الدترافورد کرده و بعد از بهره برداری از آن، ورزشگاه را در اختیار منچستریونایتد قرار داد. هزینه ۶۰ هزار پوند بسیار زیاد و سرسام آوری بود که در آن سال ها برای ساخت یکی از معروف ترین استادیوم های فوتبال یعنی ورزشگاه الدترافورد صرف شد. هم اکنون این استادیوم در اختیار باشگاه منچستریونایتد بوده و برای تمرین بازیکنان از زمین تمرین و در هنگام میزبانی تیم های مهم از زمین بازی استفاده می کنند. برای امنیت بازیکنان و جلوگیری از تنش ها و دعواهایی که تماشاچیان دو تیم راه انداخته و باعث بهم خوردن بازی می شوند، این ورزشگاه از اولین ورزشگاه های اروپا است که حصار دورتادور زمین کشیده اند.

نوع چمن استادیوم الدترافورد

نوع چمن استادیوم الدترافورد چگونه است؟

نوع چمن ورزشگاه الدترافورد مصنوعی بوده و الیاف فوق العاده ای برای تهیه آن استفاده شده است. یکی از بهترین شرکت های تولید الیاف طبیعی در سطح اروپا که برای باشگاه های زیادی کار کرده این الیاف را آماده کرده است. این چمن بسیار مرغوب بوده و نیاز به مراقبت هر ساله ندارد.

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم الدترافورد برگزار شده اند کدامند؟

در معرفی استادیوم الدترافورد باید گفت که این باشگاه شاهد بازی های مهمی بوده است. بسیاری از رقابت های حساس جهانی شاهد حضور منچستریونایتد به عنوان رقیب برای تیم های مطرح جهان بوده است. نام منچستریونایتد با بازی ها و لحظات فوتبالی مهم گره خورده است. زمانی که این تیم میزبان بازی سطح بالا و جهانی بوده، از این ورزشگاه برای برگزاری رقابت استفاده می شد.‌ بنابراین برای پاسخ به این سوال که چه بازی های مهمی در این ورزشگاه انجام شده است؟ باید گفت که فینال رقابت های اروپایی و دیگر بازی هایی که منچستریونایتد در آن حضور داشته است، به این ورزشگاه آمده و تماشاچیان در آن جا شاهد اتفاقات مهم فوتبالی بوده اند.

سوالات متداول

  1. آیا استادیوم الدترافورد در اختیار تیم منچسترسیتی نیز می باشد؟

    خیر استادیوم الدترافورد تنها متعلق به تیم منچستریونایتد می باشد.

  2. هزینه ساخت استادیوم الدترافورد چه مقدار شده است؟

    هزینه ساخت استادیوم الدترافورد مبلغی برابر با نود پوند شده است.

  3. آیا صاحبان استادیوم الدترافورد قصد افزایش ظرفیت تماشاچیان دارند؟

    بله برنامه ظرفیت نود هزار نفری در دستور کار این باشگاه قرار گرفته است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید