بیوگرافی علی سورنا مرد تنها رپ فارس

در این مقاله قصد داریم تا در ارتباط با یکی از سرشناس ترین و بهترین اسطوره های رپ و هیپ هاپ کشورمان یعنی علی سورنا برای شما صحبت کنیم و توضیحات کامل و جامعی را در ارتباط با بیوگرافی و زندگینامه این آرتیست سرشناس و قدیمی رپ فارسی بدهیم. در این بین کارنامه کاری او را که آثار بسیار درخشانی در آن دیده می شود نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت که امیدواریم مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد پس در ادامه با ما همراه باشید.

بیوگرافی علی سورنا خواننده

بیوگرافی علی سورنا خواننده

بدون شک علی سورنا از مشهورترین رپرهای ایرانی است. هیچ شخصی که علاقه مند به موسیقی زیرزمینی و هیپ هاپ به زبان فارسی باشد وجود ندارد که در ارتباط با علی سورنا مطلبی را نداند. یا آهنگ های او را گوش نداده باشد. چرا که این آرتیست حرفه ای رپ و هیپ هاپ فارسی یکی از فوق ستاره های موسیقی زیرزمینی ایران بوده و با آهنگ هایی که تا کنون خوانده و نوشته است به خود لقب مرد تنهای رپ‌ فارسی را داده که واقعاً هم برازنده او می باشد.

از این نظر می‌گوییم که لقب مرد تنها مناسب علی سورنا است که واقعاً هیچ شخصیت و یا آرتیستی در موسیقی کشورمان و به خصوص رپ و هیپ هاپ فارسی وجود ندارد که بتواند تا مانند علی سورنا رپ کند یا اشعاری را بنویسد که حتی ذره ای شبیه به آثار این خواننده حرفه ای و رپر فوق العاده کار درست موسیقی کشورمان باشد.

در واقع اشعار علی سورنا یک سبک خاص از موسیقی ایران بوده و به تعبیر تعداد زیادی از مخاطبان و علاقمندان به رپ فارس او در اشعارش از الهامات غیبی و یا تخیلات فوق العاده سنگینی استفاده می کند. به گونه این تخیلات و یا الهامات در زندگی روزمره ما نیز دیده می شود و به نوعی شرایط بد و نابسامان اوضاع حال حاضر کشورمان را روایت می کند که حتی می شود آن را به اوضاع جهان نیز تعمیم داد. این موضوع عظمت علی سورنا و شعر او را به قدری افزایش می دهد که می توانیم بگوییم حتی بزرگترین رپر های دنیا نیز در ارتباط با سبک این آرتیست پر افتخار کشورمان حرفی برای گفتن نخواهند داشت.

علی سورنا به قدری در بین آرتیست های رپ و هیپ هاپ فارسی شهرت و محبوبیت دارد که افرادی که جزوه فن ها و طرفداران آرتیست های دیگر این مارکت می‌باشند؛ به علت جذابیت اشعار و همین طور سبک خواندن علی سورنا، ارادت بسیار زیادی به او داشته و خود را جزو مریدان این رپر حرفه ای ایرانی می دانند.

شعر علی سورنا به طرز عجیبی سنگین بوده و به نقل افراد زیادی از علاقه‌مندان به او و اشعارش، اشعار این رپر بزرگ کشورمان حاوی دو و یا سه نوع معنی می باشد. با شنیدن هر آهنگ او در وهله اول نکاتی دریافت می شود که کاملاً واضح و مشخص می باشد ولی در دفعات بعدی که آهنگ های او را گوش می کنیم متوجه یک سری موضوعات بسیار پیچیده و دور از ذهن می شویم. شاید بسیاری از این موضوعات در حالت عادی به ذهنمان خطور هم نکند. اما می بینیم که علی در اشعارش از چنین موضوعی استفاده کرده و در آن موقع است که به عمق تفکر او و همین طور این که ذهنش در چه بعدی از این دنیا قرار گرفته است پی خواهیم برد.

علی سورنا در برخی از آثارش که بیشتر تحت عنوان مجموعه و آلبوم ساخته و منتشر می شوند از موضوعاتی استفاده می کند که در لحظه به ذهن هیچ کس نمی رسد. حتی با چندین مرتبه شنیدن آهنگ های آلبوم او شاید نتوانید تا به مضمون اصلی موزیک پی برده و نیازمند یک سری توضیحات در ارتباط با آلبوم می باشید و در واقع هر کسی به اندازه بعد فکری خودش و عمق تفکراتش به مضامین آهنگ های علی سورنا پی خواهد برد…

حتی در ارتباط با سنگین‌ بودن معانی و مفاهیم و اشعار علی سورنا این موضوع را به خاطر می آوریم که در ارتباط با یکی از آلبوم هایی که ساخته بود توضیحاتی را نیز منتشر کرده بود تا فهم و درک اشعارش برای مخاطبان و هواداران او راحت تر شود و بتوانند تا به هدف و مفهومی که از شعر در ذهن شاعر وجود داشته برسند. چرا که همان طور که گفتیم اشعار علی سورنا به قدری پیچیده می باشد که ذهن مخاطب می تواند تا چندین داستان و حادثه را در ذهنش بپروراند و در اینجاست که برای درک مفهوم و داستان اصلی شعر های علی سورنا نیازمند راهنمایی و دستور عمل می باشد.

یکی از نکات بسیار جالبی که در ارتباط با اشعار علی‌سورنا وجود دارد در واقع جذابیت آثارش به عنوان یک سری آثار حماسی و همین طور داستانی می باشد. جذابیت یک آهنگ و در واقع یک موسیقی رپ را دو چندان می کند و این موضوع چیزی است که ما حتی مانند آن را در آثار سایر رپرها و ارتیست های زیرزمینی ایران مشاهده نکرده‌ایم.

البته تعدادی از ارتیست های مطرح و سرشناس رپ و هیپ هاپ مانند بهرام نورایی، سروش هیچکس و رضا پیشرو سعی کرده بودند تا آلبوم ها و همین طور مجموعه هایی را در رپ فارسی بنویسند که شباهت زیادی به آثار علی سورنا داشته باشد. البته بهرام و هیچکس تا حد زیادی موفق به چنین کاری شده بودند اما باز هم در نظر مخاطب و هواداران بی طرف رپ فارسی اشعار علی سورنا چیز دیگری بوده و با میزان زیادی از تفاوت از آثار شخصیت های دیگر هیپ هاپ فارسی فاصله دارد.

البته عده زیادی از کارشناسان و علاقمندان به رپ و هیپ هاپ در کشورمان ها و انتقادهایی را به آثار علی سورنا وارد می‌کنند که از مهم‌ترین انتقادهای آن ها وجود همین مفاهیم سنگین در آثار این رپر می باشد.

ali sorena رپر

ali sorena رپر

در ارتباط با بیوگرافی علی سورنا از رپرهای نسل اول باید بگویم که نام و نام خانوادگی اصلی او علی خدامی می باشد که بعد از مدت ها فعالیت در عرصه موسیقی تصمیم گرفت تا لقب سورنا را برای خودش انتخاب کند. از دلایل اصلی انتخاب این عنوان برای خودش به علاقه بسیار زیادی که به سورنا یکی از فرماندهان و رهبران تاریخی کشورمان ایران در زمان هخامنشیان داشته است اشاره می کند که در واقع نشان دهنده وجود ارق ملی در این آرتیست خوب و پرکار کشورمان می باشد.

البته در ارتباط با پرکار بودن علی سورنا باید این موضوع را بگویم که از دید خیلی است مخاطبان و علاقه مندانش این شخصیت بسیار کم کار می باشد. چرا که در هر سال و یا هر دو سال یک مرتبه آثار از خود منتشر می‌کند. اما به این علت او را پرکار می دانیم که هر بار که از خودش آثار را منتشر می کند در واقع یک مجموعه از آثار را انتشار داده و این حرکت او کاملاً حرکت سختی می باشد. با توجه به سبک آثار علی سورنا و سنگین بودن مفاهیم این آثار متوجه می شویم که ساختن چنین آهنگ هایی اصلا کار راحتی نبود و بیشتر از این چیزی که علی سورنا برای آن ها وقت می‌گذارد نیازمند زمان می‌ باشند.

دوست دختر علی سورنا

دوست دختر علی سورنا

در ارتباط با روابط شخصی و خصوصی علی سورنا و همین طور دوست دختر او تا کنون هیچ گونه مطلبی در فضای مجازی منتشر نشده است. چرا که علی سورنا از آن دسته از آرتیست هایی می باشد که در ارتباط با چنین موضوعاتی از خودش در فضای مجازی و با هوادارانش صحبت نکرده است. او سعی می‌کند تا چنین مواردی را از سمع و نظر هواداران خود پنهان نماید و ما نیز مطالب دقیقی را در ارتباط با این موضوع در دسترس نداریم.

البته علی سورنا در بسیاری از آهنگ هایش از رابطه اش با دوست دخترش اشاره هایی داشته که گفته می شود در دوران نوجوانی با یک نفر در رابطه بوده که به علت شکست عشقی این آهنگ ها را خوانده است. در یکی از آهنگ هایش اشاره می‌کند که دوست دخترش او را خیلی راحت ول کرده و رفته و حتی در ارتباط با او از القاب نامناسبی نیز استفاده کرده است.

بیوگرافی علی سورنا و همسرش

بیوگرافی علی سورنا و همسرش

در ارتباط با بیوگرافی علی سورنا و همسرش باید بگوییم که او تا کنون خبر رسمی را در ارتباط با ازدواج و نامزدی اش منتشر نکرده است. به گفته بسیاری از هوادارنش همچنان مجرد بوده و ازدواج نکرده است البته صحبت‌ هایی در ارتباط با ازدواج با او در فضای مجازی منتشر شده است. اما واقعیت معلوم نیست که چه می باشد و تصور می شود برای بازار گرمی و همین طور ایجاد شایعات در ارتباط با این آرتیست خوب موسیقی کشورمان این اخبار در فضای مجازی قرار داده می شود. البته طبق جدید ترین اخبار که به دست ما رسیده او ازدواج کرده است، با این حال همسر او شخص معروفی نیست.

همسر علی سورنا کیست؟

همسر علی سورنا کیست؟

در ابتدا در مورد این که علی سورنا متاهل است یا مجرد صحبت های زیادی شده اشت تا این که وی با نشر یک عکس از خود و همسرش در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام بر این سخنان پایان داد.

درباره شکست عشقی که علی سورنا تجربه کرده، این هنرمند یک بار این تجربه تلخ را در یکی از آهنگ هایش که به آن اشاره کرده بود نشان داد.

بيوگرافي علی سورنا

بيوگرافي علی سورنا

در ارتباط با زندگینامه علی سورنا باید بگویم که او متولد بیست و هفتم فروردین ماه سال ۱۳۶۹ هجری شمسی بوده و در واقع در حال حاضر حدود سی و سه سال سن دارد که با توجه به سنش نسبت به سایر آرتیست های فعال در رپ و هیپ هاپ به فارسی آثارش از جذابیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. او تا کنون توانسته است که هواداران بسیار زیادی را به دور خود جمع کند و کارهای مورد توجه عده کثیری از علاقه مندان به موسیقی هیپ هاپ ایرانی قرار بگیرد.

علی سورنا متولد شهر تهران بوده و بزرگ شده همین شهر می باشد. به گفته خودش در اشعارش، در سال های کودکی و نوجوانی و همین طور جوانی مشکلات و سختی های بسیار زیادی را متحمل شده و با قلبی آکنده از درد شروع به نوشتن اشعار تقریباً سیاه و خاکستری می کند. در ارتباط با این موضوع بیشتر علی سورنا را در کنار افرادی مانند محمدرضا شایع قرار می دهند. چرا که شعرهایی که این دو آرتیست می نویسند بیشتر فضای خاکستری و غم انگیزی داشته که باعث می شود تا انسان به مشکلات موجود در زندگی آن ها توجه نماید و در عین حال به دنبال نقاط مشترکی در زندگی آن ها با زندگی خودش می‌ گردد که این موضوع نقطه عطف اشعار و آثار چنین آرتیست های کار درست و حرفه‌ ای در رپ و هیپ هاپ فارسی می باشد. در واقع باعث می‌ شود تا اشعار و همین طور موزیک های آن ها به شدت مورد توجه علاقه مندان و مخاطبان رپ فارسی قرار بگیرد.

همین طور اگر توجه کرده باشید علاقه مندان به موسیقی هیپ هاپ در کشورمان ایران توجه بسیار زیادی به چنین آرتیست هایی داشته و آن ها را جزو محبوب ترین رپرهای رپ و هیپ هاپ فارسی می دانند. در صورتی که در ارتباط با تعداد دنبال کنندگان و هواداران آن ها جستجو کنید متوجه می شوید که نسبت به سایر آرتیست های موجود در رپ و هیپ هاپ فارسی از تعداد هواداران بسیار بیشتری برخوردار می باشند.

سن واقعی علی سورنا چقدر است؟

او متولد 7 فروردین سال 1369 می باشد و نزدیک به سی و سه سال سن دارد. او را می توان از رپرهای سن بالای ایرانی دانست که زمان زیادی است در این حوضه فعالیت دارد.

زندگی نامه علی سورنا

زندگی نامه علی سورنا

در ارتباط با تحصیلات و سطح سواد علی سورنا باید بگویم که در زندگی نامه او متوجه تحصیلات او تا دیپلم می شویم که به گفته خودش او دیپلمه برق صنعتی می باشد. وی سابقه دو سال تحصیل در رشته برق صنعتی در دانشگاه را دارد اما سرانجام از دانشگاه انصراف داده و تحصیلاتش را در این زمینه کامل نکرده است. این کار را علی سورنا به علت داشتن یه سری از مشکلات و همین طور عدم علاقه مندی به رشته تحصیلی اش انجام داده است.

او دوران کودکی زیاد جالبی نداشته و در سال‌های نوجوانی اش به علت اختلافات بسیار زیادی که بین پدر و مادر وجود داشت که آن ها بعد از مدتها دعوا و مشاجره با یک دیگر از هم جدا شدند. آن ها باعث شدند تا علی سورنا مزه فرزند طلاق بودن را بچشد که این موضوع را در یکی از آهنگ هایش نیز عنوان کرده است.

طبق گفته‌ های خود علی سورنا بیشتر مضامین و مفاهیمی که در آهنگ هایش از آن ها استفاده می کند و اشخاصی را که به عنوان یک افسانه و داستان از آن ها یاد می کند. در واقع زندگی شخصی خودش می باشد که با نوشتن اشعار بسیار جالبی سعی می کند تا زندگی خودش را به تصویر کشیده و به هوادارانش نشان دهد.

معرفی 10 آهنگ برتر علی سورنا

معرفی 10 آهنگ برتر علی سورنا

علی سورنا، یکی از خوانندگان و آهنگ سازان موفق و محبوب در صنعت موسیقی ایران است. او با صدای قوی و خاص، آهنگ هایی اجرا می کند که عاشقان موسیقی را به سوی خود جلب کرده است. در این بخش، به بررسی 10 آهنگ برتر علی سورنا می پردازیم که بر اساس نظر کارشناسان و توصیه های طرفداران او انتخاب شده اند.

غریبه نیستی

غریبه نیستی یکی از بازی های صوتی تولید شده توسط سورنا است. این آهنگ در سبک رپ و هیپ هاپ اجرا می شود. آهنگ با الهام از تجارب زندگی و قصه های شخصی سورنا ساخته شده است. موضوع آهنگ در مورد تمایل علی سورنا به فرار از روزمره جامعه و واقعیت های سیاسی و اجتماعی است.

متن قوی و ملودی آهنگ با آهنگ سازی متناسب درست شده است. اجرای قوی سورنا و استفاده از جلوه های صوتی شگفت انگیز، آهنگ را به یکی از آثار برجسته و پر طرفدار سورنا تبدیل کرده است.

زندگی هیپ هاپی

آهنگ زندگی هیپ هاپی از سورنا یک قطعه موسیقی پر انرژی و جذاب است که در سبک هیپ هاپ رپ اجرا می شود. در این آهنگ، سورنا به زندگی شهری، مسائل اجتماعی و روحیه قوی برای مقابله با چالش ها اشاره می کند.

صدای قوی و احساسی و متن قوی این آهنگ، انرژی و خوشحالی را به شنونده منتقل می کند. با آهنگ زندگی هیپ هاپی علی سورنا به جامعه هیپ هاپ نشان می دهد که در برابر طرز فکرهای منفی و موانع می توان در خیلی فرهنگ ها و زمینه ها رشد کرد. این آهنگ برای علاقه مندان به هیپ هاپ و موسیقی پر انرژی توصیه می شود.

آوار

آهنگ آوار به صدا سازی علی سورنا است که با شعری احساسی و قوی توسط مجتبی جنتی آغاز می شود. این آهنگ درباره حس تنهایی، انزوا و درد قلبی است که با صدای عاشقانه سورنا به تصویر کشیده شده است. در این آهنگ از سازهایی مانند پیانو و ساز های بادی استفاده شده که حس ملایمی را به آهنگ می بخشد.

آوار با ملودی آرام و غمگین خود همه احساسات را درون شنونده به هم ریخته و آرامش را در قلب به وجود می آورد. شنیدن این آهنگ ممکن است درک عمیقی از درد و رنج داشته باشد و احساسات شخصی را به طرز فوق العاده ای تحریک کند.

حرومی بزن

آهنگ حرومی بزن از سورنا یکی از آثار موسیقی پر طرفدار می باشد که با شیوه و قالب جنبشی توانسته است توجه بسیاری را به خود جلب کند. این آهنگ با ارائه متنی قوی و بیانی طنز آلود، به نقدهای واقع بینانه نسبت به برخی مشکلات اجتماعی و فرهنگی می پردازد.

بعد از من

آهنگ بعد از من سورنا یک قطعه غمگین و احساسی است که به خوبی احساسات و درد و رنج عشق را به تصویر می کشد. صدای قوی و ابرویی سورنا چشم اندازی تلفیق کرده است که به گوش خواننده وا می دهد.

ملودی آهنگ نیز بسیار شنیدنی و آرام بخش است که با استفاده از ساز های زنده ماننده پیانو و گیتار، احساسات عمیقی به گوش می رساند. متن آهنگ نیز با واژگان عمیق و شاعرانه اش، داستان دلتنگی و پیچیدگی روابط را نشان می دهد.

گنجشککا

آهنگ گنجیشککا از سورنا یک قطعه موسیقی زیبا و بی نظیر است. این آهنگ در سبک سنتی و محلی اجرا می شود.

آهنگ سازی این قطعه بسیار متنوع و بی نظیر است و از آلات سنتی مانند ترتنگ و زرنگ استفاده شده است. اجرای این آهنگ شور و هیجان انگیز است و برای شنوندگان باعث همراهی و رقص می شود.

پشت این جنگ ها

آهنگ پشت این جنگ های علی از آلبوم سورنایی اثر علی سورنا، یک قطعه بسیار احساسی و قوی است. تکست این آهنگ با وزن و انرژی بالا، احساسات را بیان می کند.

ناخدا جلال

آهنگ ناخدا جلال یکی از موسیقی های زیبا و شنیدنی سورنا است. این آهنگ با ملودی شناور و غمگین خاصیت تاثیر گذاری دارد. صدای قدرتمند و فوق العاده سورنا به این قطعه زیبا جوانی، احساس و عمق می بخشد.

ترانه پر از شعر بازتاب دهنده احساساتی است که قلب مخاطب را لرزانده و به تماشای یک سفر روحانی دعوت می کند.

مستی

آهنگ مستی از سورنا یک قطعه موسیقی زیبا و پر احسلس است که توانسته است قلب های بسیاری را به لرزه در آورد. این آهنگ با صدای دل نشین و قدرت مند سورنا به ترکیبی از مویقی پاپ و ایرانی می باشد.

تکست و ملودی این آهنگ به دست خود سورنا خلق شده است و توانسته است همه شنوندگان را به سوی شادی و هیجان ببرد.

اتل متل

آهنگ اتل متل از سورنا یک آهنگ شاد و پر انرژی است که بر اساس خاطرات کودکی و بازی های بچه گانه ساخته شده است. متن این آهنگ با اشعاری نادیده گرفتنی و پر انرژی، صدای سورنا را نشان می دهد.

سبک کار این رپر

سبک علی سورنا در موزیک هایش علاوه بر این که به نوعی داستانی می باشد. اما از سبک اعتراضی نیز به شدت بهره می برد که بیشتر آهنگ های او در اعتراض به اوضاع کشور و همین طور وضعیت مردم و معضلات جامعه مانند فقر و فحشا می‌ باشد. او در یک استایل فوق العاده قوی چنین معضل هایی را در جامعه و به شکلی داستانی بیان می کند که می توانید تا از تک تک آهنگ های او تا حد زیادی لذت ببرید.

البوم های مرد تنهای رپ

آلبوم های مرد تنهای رپ

اولین آلبوم علی سورنا در سال ۱۳۹۱ در نوزدهم بهمن ماه آن سال منتشر شد که مرد تنها نام داشت و شامل ۱۰ آهنگ بود که عنوان اولین فعالیت حرفه ای علی‌سورنا در عرصه موسیقی هیپ هاپ در کشورمان ایران می توانیم از آن یاد کنیم.

او بعد از انتشار آلبوم مرد تنها توانست تا به شدت مورد توجه علاقمندان به رفت و هیپ هاپ فارسی قرار بگیرد. به طوری که تا قبل از آن شاید کمتر کسی علی سورنا را می شناخت و این موضوع سبب شد تا او انگیزه پیدا کند. که یک آلبوم جذاب دیگر را نیز تهیه و تنظیم کند که این آلبوم با نام آلبوم آوار در نوزدهم بهمن ماه سال ۱۳۹۲ هجری شمسی منتشر شد. آلبوم به قدری مورد توجه دوستداران و هواداران رپ و هیپ هاپ در ایران قرار گرفت که از آن به عنوان انقلابی در موسیقی زیرزمینی یاد کرده اند.

در واقع اوج شهرت و معروفیت علی سورنا در زمان انتشار آلبوم آوار بود که وقتی این آلبوم منتشر شده در هر کوچه و خیابانی صدای این خواننده از سیستم ماشین ها و یا منازل مردم به گوش می رسید. به همین دلیل است که از انتشار آلبوم آوار علی سورنا به عنوان یک انقلاب در موسیقی زیرزمینی یاد می شود. چرا که اغلب مردم و حتی علاقه مندان به سبک های دیگر موسیقی به آلبوم این رپر قابل کشورمان توجه خاصی داشتند.

علی خدامی علاوه بر القابی مانند علی سورنا و مرد تنها یک لقب خاص دیگر را نیز برای خودش انتخاب کرده است که به خودش هفت خط می گوید. این عنوان را علاوه بر معنی عمومی که دارد به عنوان هفت خط روی بدنش توصیف می کند که سه تا خط بر روی دست چپ او و سه تا هم بر روی پیشانی او و یک خط نیز بر روی لبانش می باشد.

علی سورنا به ترتیب بعد از آلبوم آوار دو آلبوم دیگر را تحت عنوان نگار و همین‌ طور آلبوم کویر منتشر کرد که این دو آلبوم نیز جزو پر مخاطب ترین کارهای این آرتیست می باشند. این آلبوم ها توجه علاقه مندان را به خودش جلب کرده است. همچنین علی سورنا تک آهنگ های زیادی را نیز خوانده که از مهمترین این آهنگ ها می توانیم به آهنگ های آماده باش، به یاده، بزن حرومی، گنجشککا، جایی به اسم آزادی کلاغ پر، تصویری از من، وطن، جرم و سکوت اشاره کنیم که جزو جذاب ترین آهنگ های علی سورنا از دیدگاه هوادارانش می‌باشند.

آهنگ جدید علی سورنا

آهنگ جدید علی سورنا

جدید ترین آهنگ های علی سورنا سه قطعه از او بودند که با نام های مهران، نفس و نغمه منتشر شده که زمان انتشار آن ها در سال های ۹۷ و ۹۸ بوده است. موزیک های شنیدنی و جالبی از آب درآمده و توصیه می‌کنیم تا حتماً این آهنگ های او را گوش کنید و لذت ببرید.

در ارتباط با همکاری های علی سورنا با شخصیت‌های مهم رپ و هیپ هاپ فارسی باید بگویم که او تا کنون با هیچ‌کس آرتیست های بزرگ موسیقی کشورمان همکاری نکرده است. فقط یک عکس از او در کنار حصین ابلیس مدیر سایت شرط بندی سنگین بت منتشر شده که به عنوان دوست و رفیق از او یاد کرده است.

حاشیه های علی سورنا

علی سورنا به عنوان یکی از بهترین آرتیست های موسیقی رپ و هیپ هاپ بکفارسی تا کنون هیچ حاشیه‌ ای نداشته است. او بیشتر وقت و زمان خود را در طول دوره فعالیتش برای ساخت آثار ماندگاری که ارائه کرده صرف کرده است.

کار اصلی علی سورنا به جز رپ کردن چیست؟

کار اصلی علی سورنا به جز رپ کردن چیست؟

علی سورنا، به عنوان یک هنرمند چند جانبه و کار آفرین، فعالیت های متنوعی در جنبه های مختلف دارد. علاوه بر رپ کردن که فعالیت اصلی اوست، به عنوان تهیه کننده موسیقی نیز فعالیت می کند و برای خود و هنرمندان دیگر موسیقی تولید می کند.

همچنین، در حوزه تئاتر نیز فعال است و در نمایش های مختلف نقش های مهمی را بازی می کند. علاوه بر این ها، علی سورنا به عنوان یک فعال اجتماعی نیز شناخته می شود و به مسائل اجتماعی و حقوق بشر توجه می کند و در برخی از رویداد ها و کمپین ها شرکت می کند.

در کل، علی سورنا یک هنرمند چند جانبه است که در صنعت موسیقی، تئاتر و حوزه اجتماعی فعالیت می کند.

علی سورنا کنسرتی هم تا به امروز داشته است؟

علی سورنا کنسرتی هم تا به امروز داشته است؟

علی سورنا یک خواننده و آهنگ ساز موفق و محبوب ایرانی است که تا به امروز 100 کنسرت برگزار کرده است.

او با صدا و آهنگ هایش توانسته است طرفداران زیادی به دست آورد و به یکی از نام آوران صنعت موسیقی در ایران تبدیل شود. کنسرت های علی سورنا همواره با حضور جمعیت بالا و اجرا های ممتاز او برگزار می شود.

صدا، جذابیت صحنه، احساسات عمیق و متنوعی که با اجرا های خلاقانه در کنسرت هایش ایجاد می کند، تجربه فراموش نشدنی ای را برای هر فردی که در کنسرت او حضور می یابد فراهم می کند.

علی سورنا با چه خوانندگانی همکاری کرده است؟

علی سورنا خواننده و ترانه سرای ایرانی است که با بسیاری از خوانندگان مشهور همکاری کرده است. او با خوانندگان بزرگی مانند محسن چاوشی، هایده (هدیه) و حمید عسگری همکاری داشته است. با محسن چاوشی همکاری چندین باری داشته و در آهنگ (تهران تهران) و (بنی آدم) همراهی کرده است.

علاوه بر این، علی سورنا با هایده در آهنگ (فرشته بی اعصاب) همکاری داشته و با حمید عسگری در قطعاتی مانند (حالای من) و (پرنده ها) همکاری کرده است.

همچنین، وی با دیگر خوانندگانی نظیر بهرام بهرامی، ایمان غلامی و بهنام بانی نیز همکاری داشته است. علی سورنا با صدای باریک و قوی خود، توانسته است در بسیاری از آهنگ ها به خوبی همراهی کند و تعادل خوبی با خوانندگان مشهور داشته باشد.

نظر رپرهای مختلف در مورد علی سورنا

هر رپر دارای نظرات متفاوت در مورد علی سورنا است. برخی از رپر ها او را به عنوان یک هنرمند با استعداد تشخیص می دهند و تلاش هایش را در دنیای رپ تحسین می کنند. آن ها به توانایی های وی در آهنگ سازی، تکست نویسی و قدرت نقد و برسی آهنگ ایمان دارند.

اما برخی رپر ها نظرات کنایه آمیز و منفی درباره علی سورنا دارند. آن ها باور دارند که موسیقی وی قابلیت های خاصی ندارد و فقط به تکرار و آفرینش های قبلی اکتفا می کند. آن ها به نظر می رسد که قدرت نوآوی در موسیقی سورنا کمتر است و اجرای وی نقاط قوتی ندارد.

بنابراین نظرات رپر ها در مورد علی سورنا متفاوت است و هر کسی بر اساس سلیقه و استدلال خود قضاوت می کند. واضح است که علی سورنا هم طرفداران بسیار دارد و هم دارای برخی از کلیشه هی مخرب می باشد.

لیست محبوب ترین آلبوم های علی سورنا

لیست محبوب ترین آلبوم های علی سورنا

علی سورنا، یکی از صدا پیشگان و ترانه سرایان برجسته و پر طرفدار در صنعت موسیقی ایران است. او با استفاده از صدای دل نشین و قدرتمند خود، توانسته است در طول سالیان سال میلیون ها طرفدار به خود جذب کند.

اما علاوه بر زندگی حرفه ای موفق، آلبوم های علی سورنا نیز به عنوان اثر هایی که هنر و استعداد او را نشان می دهد، مورد تشویق و تحسین قرار گرفته اند.

شاید انتظار داشته باشید که آلبوم های علی سورنا تنها دارای ملودی ها و ترانه های زیبا باشند. اما وقتی به این آثار گوش می دهید، شگفت زده می شوید که او سعی کرده است تا با استفاده از ترکیب متن، ملودی و تنظیمات موسیقی، یک داستان کامل و عمیق را به کارشناسان هنری و همچنین مخاطبان خود ارائه دهد.

 • مرد تنها
 • آواز
 • نگار
 • کویر

سوالات متداول

 1. محل زندگی علی سورنا در کدام شهر می‌ باشد؟

  سورنا متولد تهران و ساکن این شهر می باشد.

 2. معروف ترین آلبوم علی سورنا کدام آلبوم است؟

  آلبوم آوار به عنوان پرمخاطب ترین آلبوم سورنا انتخاب شده است.

 3. جدیدترین اثر علی سورنا چه نام دارد؟

  جدیدترین اثر او آهنگ نغمه می‌ باشد.

 4. علی سورنا چند سال دارد؟

  علی سورنا متولد سال 1369 هجری و هفتم فروردین از این سال می باشد.

4.2/5 – (12 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید